GÜNDEM 27.04.2021 18:41:00 0

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Türkiye 1.si Üç Öğrenciyi Ödüllendirdi.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Türkiye 1.si Üç Öğrenciyi Ödüllendirdi.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Türkiye 1.si Üç Öğrenciyi Ödüllendirdi.

Zonguldak Vali’si Mustafa Tutulmaz, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bir İlkbahar Öyküsü” II. Gençler Arası Öykü Yarışmasında İbrahim- Süheyla İzmirli Fen Lisesi öğrencimiz Muhammet Furkan DAVULCU’yu;

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında “Suyun Değeri” temalı yarışmada Alaplı Kasımlı Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencimiz Cemre Su ÇİLİNGİR’i ;

Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüz tarafından Türkiye genelinde Çanakkale Savaşları’nın 106. Yıl Dönümü Anma Törenleri kapsamında düzenlenen kompozisyon yarışmasında Kasımlı Ortaokulu öğrencisi Medine Gül ÇELİKGÖZ’ü ; yarışmalar sürecinde öğrencilerine rehberlik eden öğretmen ve okul yöneticilerini kabul ederek farkındalık oluşturan Türkiye dereceli öğrencilere ödüller vererek tebrik etti, başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali TOSUN, “İlimizden son bir ay da üç öğrencimiz ulusal düzeyde yapılan yarışmalarda Türkiye 1. si olarak ve ilimizi başarılı şekilde temsil ederek gururlandırdılar.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN, “Eğitim öğretimin tüm süreçlerinde eğitim camiamıza destek olarak alanında farkındalık oluşturan ,başarılı çalışmalar yapan ilimiz ve ülkemiz için örnek çalışmalara imza atan öğretmen ,öğrenci ve eğitim yöneticilerimizin Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ tarafından ödüllendirilmesi  bizleri motive etmektedir.” diyerek eğitim öğretimde sağladıkları bu anlamlı destek için Zonguldak Valisi Mustafa TUTULMAZ’a teşekkür etti. İlimiz öğrencilerinin oluşturduğunu başarı hikayelerinin ,ilimiz ve ülkemizin diğer öğrencilerine örnek oluşturduğu ,geleceğe dair umutlarımızın yeşermesine ve bu bilinçle yetişecek gençlerimizin ülkemizin aydınlık geleceğinde söz sahibi olacaklarına dair inancımızı pekiştirdiğini belirterek öğrencilerimizin,başarılarına katkı sağlayan öğretmen, okul yöneticileri ve velilerimize teşekkür ederek başarılar diledi.