GÜNDEM 21.09.2021 14:44:00 0

Velilerimizin çocukları bizim de çocuklarımızdır.

Umum Servis Araçları Derneği Başkanı Muhammet Başkan, yönetim kurulu ve dernek üyeleri 2021-2022 eğitim öğretim yılı dolayısıyla kurban kesti. Dernek Başkanı Muhammet Başkan, servislerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Umum Servis Araçları Derneği Başkanı Muhammet Başkan, yönetim kurulu ve dernek üyeleri 2021-2022 eğitim öğretim yılı dolayısıyla kurban kesti. Dernek Başkanı Muhammet Başkan, servislerle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Umum Servis Araçları Derneği Başkanı Muhammet Başkan, yönetim kurulu ve dernek üyeleri  9 Eylül pazartesi günü başlayan 2021-2022 eğitim öğretim yılının kazasız belasız geçmesi amacıyla kurban kesti. Dernek binasında toplanan Servis araç sahipleri ve sürücülerine seslenen Muhammet Başkan 1998 yılından bu yana kesintisiz olarak verdikleri hizmeti 2017-2018 eğitim öğretim yılında da kazasız belasız şekilde vermeyi hedeflediklerini söyledi. Başkan konuşmasında "2021-2022 Eğitim Öğretim yılı hepinize hayırlı uğurlu olsun.  Bizler Karadeniz Ereğli' de ilçe sınırları içerisinde 120 araç ve 240 personel olmak üzere hizmet vermekteyiz. Bu hizmeti Ereğli' de ki öğrenci servisi kullanan, Ereğli sınırları içerisinde taşımasını yaptığımız velilerimizden, okulların ilk günleri olması sebebiyle ortaya çıkabilecek olan hata ve kusurlar konusunda velilerimizden bizlere yardımcı olmalarını rica ve arz ediyoruz. Bizlerin herhangi bir eksiği yok. Bizler bu hizmeti 1998 yılından bu yana vermekteyiz ve de vermeye devam etmekteyiz"
VELİLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZİM DE ÇOCUKALRIMIZDIR
Umum Servis Araçları Derneği Başkanı Muhammet Başkan, 1998 yılından bu yana güven ve huzur içerisinde veliler ve öğrencilere hizmet verdiklerini, velilerin gönül rahatlığıyla çocuklarını kendilerine teslime edebileceklerini kaydetti. Başkan açıklamasında "Bizler 120 araç ve 240 personel ile çalışmaktayız. Biz bu güveni 1998 yılından bu yana  sürdürmeye devam etmekteyiz. Biz bütün okullara servis yapmaktayız. Bizler yaşadığımız sıkıntılar söz konusu olduğunda Emniyet personeli ile çalışarak bu sıkıntıları aşmaya çalışacağız. Velilerimiz gönül rahatlığı içerisinde çocuklarını bizlere teslim edebilirler. Bizlerin aracına binen her çocuk velilerimizin olduğu kadar bizlerin de çocuklarıdır. Amacımız çocuklarımızı evlerinde okullarına okullarından evlerine kadar sağlıklı ve huzurlu bir şekilde teslim etmektir. Servis sahiplerine ve sürücü arkadaşlarımıza sürekli olarak bilgilendirme seminerleri düzenliyoruz. Bu konu bizim sürekli olarak Emniyet ile birlikte yaptığımız çalışma. " dedi.
SÜRÜCÜLER BİZLERE BİRAZ DAHA ANLAYIŞ GÖSTERMELİ
Trafikte araç sürücülerinin kendilerine biraz daha anlayış göstermeleri gerektiğini kaydeden Umum Servis Araçları Derneği Başkanı Muhammet Başkan " Sadece halkımızdan şunu istiyoruz. Sabahları ERDEMİR giriş ve çıkışlarında servis araçlarını gördükleri zaman biraz daha ılımlı yaklaşmalarını istiyoruz. Öğrencileri alıp indirirken, arkada bekleyen sürücülerin de biraz daha anlayışlı olmaları konusunda ricamız olacak. Unutmasınlar ki bizler ailelerin en değerli olan varlıkları 'ÇOCUKLARINI' taşıyoruz" dedi.

GÜLÜÇ BÖLGESİNDEN ÖĞRENCİ ALAMIYORUZ…

Umum Servis Araçları Dernek Başkanı Muhammet Başkan, Gülüç beldesinde verilen ‘S’ plakalar nedeniyle Gülüç beldesinden öğrenci alamadıklarını ifade etti. Başkan açıklamasında “Gülüç beldesinden velilerimiz bizleri arayarak öğrencileri almamızı istiyor. Ancak Gülüç beldesinde verilen ‘S’ plakalardan dolayı beldeden öğrenci alamıyoruz. Bu konuda Gülüç beldemizde ki velilerimizi bilgilendirme ihtiyacı doğdu” dedi.

KARANTİNADA OLAN ÖĞRENCİLERDEN YARI PARASI ALINACAK 

Diğer yandan okullarda öğrencilerde görülen KOVİD pozitif vakalarından dolayı evlerinde karantinada kalan öğrenci velilerinden servis ücretinin yarısının alınacağını kaydetti. Başkan konuşmasında “Bilindiği üzere PANDEMİ’ den dolayı ülke olarak zor günler geçiyoruz. Eğitim ve Öğretimin yüz yüze başlaması ile birlikte okullarımızın bazı sınıflarında KOVİD pozitif vakalar söz konusu oldu. Bu dönemde karantinada kalan öğrencilerimizin velilerinden servis ücretinin yarısı alınacaktır. Bununla birlikte servis araçlarımız her servis sonrasında dezenfekte edilerek hijyenik hale getiriliyor. Velilerimizin bu konuda da içi rahat olsun” dedi. 

Düzenlenen toplantı kurban kesiminin ardından sona erdi.