GÜNDEM 21.09.2021 14:44:00 0

MÜFTÜ KÜTÜKÇÜ’DEN EGD’YE ZİYARET

Kdz. Ereğli Müftüsü  Sabri Kütükçü  Ereğli Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti.

MÜFTÜ KÜTÜKÇÜ’DEN EGD’YE ZİYARET
Kdz. Ereğli Müftüsü  Sabri Kütükçü  Ereğli Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti.
1 yıl önce Konya’nın Meram ilçesinden ilçemize  Ereğli Müftüsü olarak atanan Kütükçü dün öğleden sonra EGD binasına gelerek dernek yönetimini ziyaret etti.
Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette EGD Başkanı Şafak Erel, 2. Başkan Hüseyin  Orhan,Genel Sekreter Haydar Yağız, Sayman İlknur Özen, Recep Akkaya ve Fedai  Kaçar Ereğli Müftüsü Sabri Kütükçü’yle birlikte ilçenin  sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundular.
EGD Başkanı Şafak Erel ilçede yapılması düşünülen Cami yapımının gerekliliği konusunda hem fikir olduklarını ancak siyasi görüşlerin bu konuda ortak bir düşüncede birleşemediklerini, Müftülük Binası arkasında bulunan “Askeri Lojmanlar” mevkisinin cami yapımı için en uygun yer olduğu görüşünde olduklarını dile getirirken Ereğli Müftüsü Kütükçü’nünde bu konuda fikirlerini ifade etmesinin önemini vurguladı.
Ereğli Müftüsü Sabri Kütükçü’de Ereğli’nin çok güzel ve bakımlı bir şehir olduğunu, Kepez Mahallesinde Kuran-Kursu binasının yapımının devam ettiğini, Ereğli’ye yapılması düşünülen Cami’nin ilçeye katkı  sağlayacağını düşündüğünü belirterek, “bundan sonra daha sık aralıklarla birlikte olmak,sorunları tartışmak, çözüm yolları aramak başlıca görevimiz olsun” sözleriyle EGD’ye yaptığı ziyaretten  ve  karşılıklı yapılan bilgi alışverişinden duyduğu mennuniyeti dile getirdi.