GÜNDEM 19.09.2021 09:19:00 0

BAŞKAN BOZKURT’UN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


BAŞKAN BOZKURT’UN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

  Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

    Başkan Bozkurt, mesajında tarihi boyunca hür ve bağımsız yaşamış olan Türk milletinin, canından kıymetli bildiği vatan topraklarını binlerce şehit vererek kurğu, sağ kalan kahramanların ise bu onurlu mücadelede gazilik ünvanına eriştiğini kaydetti.

     19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi’ ile ‘Gazilik’ ünvanın verildiği günün, Türkiye’de “Gaziler Günü” olarak kutlandığını belirten Başkan Bozkurt şunları ifade etti: “Şehitlik ve gazilik ünvanları, milletimizin her bireyi için saygın ve manevi bir anlam içerir. Şehit ve gazilerimiz, devletimizin ve milletimizin özgürlüğüne, bağımsızlığına, birliğine ve bütünlüğüne kasteden hain odaklara karşı, canları pahasına verdiği ulvi mücadeleyle vatanımızı korumuşlardır.

     Kurtuluş Savaşı’nın eşsiz zaferlerinde görüldüğü üzere milletin, devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak yolunda, gerektiğinde yine şehitler ve gaziler vermekten asla kaçınmayacaklardır.

      Vatanı, milleti, bayrağı ve tüm kutsal değerleri için şehitlik ve gazilik onuruna erişen şehit ve gaziler ile onların emaneti aile ve yakınlarına daima sahip çıkmak zorundayız.

     Bu vesileyle şehitleri, yaşayan ve ebediyete intikal eden gazileri minnet, şükran ve rahmetle anıyor, onların 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum.”