Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 15:07
 
TOPLU TAŞIMA ÖZELLEŞTİRİLİYOR
İHALE TARİHİ 6 ŞUBAT 2020
GÜNDEM Haberi
TOPLU TAŞIMA ÖZELLEŞTİRİLİYOR

TOPLU TAŞIMA ÖZELLEŞTİRİLİYOR

İHALE TARİHİ 6 ŞUBAT 2020

Düzce Belediyesi Toplu Taşıma Hizmetinin özelleştirilmesi amacıyla yeniden ihale düzenleyecek. 6 Şubat’ta yapılacak ihale için gerekli şartlar resmen açıklandı.

Toplu Taşıma Sisteminin Özelleştirilmesi ihalesi teknik şartnamede yapılan düzenlemelerle yeniden ilana çıktı. İhale; “Belediye sınırları içinde bulunan mahalle ve mücavir alanlar dahilindeki güzergahlarda Toplu Taşımacılık Esaslarına Dair Yönetmelikte belirtilen hükümlere göre, rotasyonlu olarak (mevcut yüklenicilerle beraber) asgari özellikleri teknik şartnamede belirtilen 122 adet araca 10 yıl süreliğine çalışma hakkı verilmesi” olarak tanımlandı.

Özelleştirme süreci hakkında kısa bir açıklama yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ulaşım sisteminde yaşanan sorunların tamamen çözüme kavuşturulacağı bir sistem için çalışıldığını belirterek “ihale sonrasında yeni alınacak araç sayısı 114 olarak belirlendi. Buna ek olarak belediyemize ait 8 adet otobüs de ihaleyi alan firmaya kiralanacak. Bu şekilde hizmet verecek toplam araç sayımız 122 olacak. Bu özelleştirme sayesinde vatandaşlarımızın duraklarda bekleme süresini kısaltmayı, araç sefer sayısını sıklaştırmayı ve oturarak seyahat etmelerini sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Gerekli Belgeler İhale Saatine Kadar Teslim Edilebilir

Kapalı Teklif Usulü Artırma yöntemi ile Düzce Belediyesi Encümen Salonunda 6 Şubat Salı günü saat 14:00’de yapılacak ihaleye katılmak isteyenler, 256 bin 200 TL değerindeki geçici teminat tutarını yatıracak ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünde ihale şartnamesini mesai saatlerinde görebilecek ya da belli ücret karşılığında temin edebilecek. İhaleye katılım için gerekli belgeler ihale tarih ve saatine kadar sıra numaralı alındı belgesi karşılığında Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim edilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOPLU, TAŞIMA, ÖZELLEŞTİRİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı