Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 18:37
 
Kıyıcak Halkı Ayakta…
Kıyıcak Halkı Ayakta…
GÜNDEM Haberi
Kıyıcak Halkı Ayakta…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde geçtiğimiz yıl Madenci Gemi Sanayi Tersanesinde izinsiz kaçak faaliyet gösteren firma Tersane alanında Curuf dağları oluşturup Tersaneyi kullanılamaz hale getirmişti. Firmanın Kıyıcak mahallesinde yaptığı izinsiz yaptığı çalışma alanı ise belediye tarafından mühürlendi. 

İddialara göre ROJ METAL Firması kendilerine ait olan 134 ada 6 parsel, 134 ada 8 parsel, 134 ada 15 parsellerin dışında kalan köylülere ait arazileri yüksek boyutta demir direkler dikerek işgal çabasında olduğu öğrenilirken hiç bir kurumdan yasal izinlerini almadan Kıyıcak ’ta da çevre felaketi yaratmak üzere.

Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç’ın konuya ilişkin yapmış olduğu açıklama da ‘’İl Çevre müdürlüğü ve Ereğli Belediyesine 10 gün önce şikâyetçi oldum. Bizler bu izinsiz yapılan işlemlere kayıtsız kalamayız yetkilileri göreve davet ediyoruz.  Öte yandan Ereğli Belediye Başkanı Sayın Halil Posbıyık’ın izinli olduğu dönemde yangından mal kaçırırcasına kaçak faaliyet gösteren firma, kendi sınırları dışındaki arazileri de işgal etmektedir. Bizler biliyoruz ki bu işler için izin alınması en az altı aylık süreç gerekiyor. Mağdur olan vatandaşları istenmeyen olumsuz davranışlarda bulunmamaları konusunda zor tutuyorum’’ dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kıyıcak, Halkı, Ayakta…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kıyıcak Halkı Ayakta…
Kıyıcak Halkı Ayakta…
Kıyıcak Halkı Ayakta…
Kıyıcak Halkı Ayakta…
Kıyıcak Halkı Ayakta…
Yorumlar
Haber Yazılımı