Haber Detayı
02 Eylül 2020 - Çarşamba 21:04
 
Kdz. Ereğli'de Kan Bağışı Kampanyası
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Şubesi işbirliği ile “İyilik Kazanacak, İyilik Kanımızda Var” sloganlı Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi.
SAĞLIK Haberi
Kdz. Ereğli'de Kan Bağışı Kampanyası

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Atatürk Anıtı alanında gerçekleştirilen kampanyada yaptığı açıklamada, İl ve İlçe Milli eğitim Müdürlüklerinin, bulundukları bölgelerde kan bağışı kampanyaları düzenlediklerini söyledi.


Kendilerine, Zonguldak Kan Merkezindeki kan stokların azaldığına ilişkin bilgi ulaştığını belirten Tosun, şöyle dedi:


“Böyle bir bilgi bize ulaştığında, beraberce böyle bir kampanya başlatma gereği hissettik. Nesiller yetiştiren bir camia olarak bu farkındalık çalışmasının içinde olmaktan duyduğumuz mutluluğu ifade etmek istiyorum. Öğretmenlerimizi, velilerimizi bu kampanyaya katılmaya davet ediyoruz. İnşallah bu bağışların sonunda kan stoklarımız istenilen seviyeye gelir. Kızılay’ın yaptığı bu çalışmalar gerçekten çok önemli. Türk Kızılayımızın yube yönetimine teşekkür ediyoruz, çalışmalarında başarılar diliyoruz. İnşallan Coronasız günlerde, kan ihtiyacının en aza indiği günleri hep beraber göreceğiz.”


CİĞER: KATILIM GÜZEL
Türk Kızılayı Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer de, özellikle Coronavirüs Pandemi sürecinde kan stoklarının azalması dolayısıyla kampanya düzenlediklerini hatırlatarak, “özellikle öğretmenlerimizi, mezun öğrencilerimizi ve velilerimizi kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz. Bu duyarlılığı hepimizin göstermesi lazım. Şu ana kadar ilgi oldukça iyi. Öncelikle Belediye Meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarımız buradalar, kan bağışında bulunuyorlar. Bu sayede kampanyamızın güzel bir toplam bağışla sonlandırmayı düşünüyoruz. Buradan toplanan kanların da ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayacağız.”


Saat 11.00’de başlayan kan bağışı kampanyasına ilk destek verenler arasında; AK Parti’nin 6 Eylül’de gerçekleştireceği İlçe Kongresine ‘tek aday/isim’ olarak girecek olan Avukat Saffet Öztürk, bazı Belediye Meclis üyeleri ile muhtarlar yer aldı.


2 Eylül Çarşamba saat 11.00’de başlayan kampanyada vatandaşlar Saat 19.00’da kadar kan bağışında bulundu.

Kaynak: Editör: ATİLLA YAMAN
Etiketler: Kdz., Ereğli'de, Kan, Bağışı, Kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı