Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 21:53
 
KBÜ'de Çadlı Öğrenciler Birliği 2. Genel Kurul Toplantısı yapıldı
KBÜ'de Çadlı Öğrenciler Birliği 2. Genel Kurul Toplantısı yapıldı
GÜNDEM Haberi
KBÜ'de Çadlı Öğrenciler Birliği 2. Genel Kurul Toplantısı yapıldı

AA - Karabük - 31 Oca 2020 03:02


Kategori: Genel


KBÜ'de "Çadlı Öğrenciler Birliği 2. Genel Kurul Toplantısı" yapıldı

 

 

KARABÜK (AA) - Karabük'te "Çadlı Öğrenciler Birliği 2. Genel Kurul Toplantısı" gerçekleştirildi.
Karabük Üniversitesi (KBÜ) 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantının açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Çadlı öğrencileri Karabük'te ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.
Çadlı öğrencilerin, memleketlerini bırakıp Karabük'e geldiklerini ve burada kendi benliklerini kaybetmelerini istemediklerini belirten Yaşar, Çadlı öğrencilere her zaman destek olduğunu ifade etti.
Konuşmaların ardından Çadlı Öğrenciler Birliği Organizasyon Başkanı Annadif Madjid ve Karabük'teki Çadlı Öğrenciler Birliği Başkanı Yakoup Hassaan tarafından yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verildi.
Daha sonra Çadlı öğrenciler, şiirler okudu.
Toplantıda 2 adayın yarıştığı ve 700'den fazla üyenin oy kullandığı seçimde, birliğin yeni başkanı işletme bölümü öğrencisi Moukhtar Bichara Adam oldu.
Toplantıya, rektör yardımcıları Yaşar ile Prof. Dr. İzzet Açar, Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zafer Topak, Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Öğretim Görevlisi Kerim Tanış, Safranbolu Yağmur Yardımlaşma Derneği Başkanı Zehra Söylemez, Çadlı öğrenciler ve davetliler katıldı.

 

 

Muhabir: Orhan Kuzu
Yayınlayan: Şengül Azbay

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: KBÜ'de, Çadlı, Öğrenciler, Birliği, 2., Genel, Kurul, Toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı