Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 02:09
 
ELAZIĞ'DA YIKICI DEPREM...
ELAZIĞ'DA YIKICI DEPREM... KURTARMA EKİPLERİ YÜZLERCE PERSONELİYLE HAREKETE GEÇTİ...
GÜNDEM Haberi
ELAZIĞ'DA YIKICI DEPREM...


Birçok il ve ilçeden yüzlerce kişilik ekipte bölgeye hareket etti. Bölgedeki ekipler, arama-kurtarma ve ihtiyaç malzemesi dağıtımına yoğun şekilde devam ediyor. Karadeniz Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Arama Kurtarma Ekibi-ERİDAK,  Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası 7 kişilik arama kurtarma ekipleriyle yolda...

Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın talimatıyla, Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne ait 7 kişilik söndürme-arama kurtarma ekibi Elazığ-Sivrice ilçesi merkezli ve Malatya olmak üzere çevre illerde etkili olan 6,8 büyüklüğündeki salınım sonrası Elazığ'a yola çıktığı açıklandı.

Belediye Başkanı Posbıyık, bölge halkına geçmiş olsun temennilerinde bulunarak, yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara da şifalar diledi.

Çok sayıda il ve ilçeden bölgeye yüzlerce kurtarma ekibi sevk  ve yardım malzemeleri sevk edildi.


Karadeniz Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Söndürme ve Kurtarma Ekibinin de, saat 23.50’de Elazığ’a hareket ettiği bildirildi.    

Bu arada, bölgeden gelen haberlere göre, yaşamını yitirenlerin 18’e ulaştığı, bunlardan ikisinin kalp krizi sonucu olduğu, yaralı sayısının da Elazığ’da 405, Malatya’da da 148 olduğu, yaralılardan 5’inin durumunun ağır  olduğu belirtildi. Bu yaralıların bir kısmının panikten kaynaklanan hafif yaralanmalar olduğu öğrenildi. Arama-kurtarma çalışmaları hızlı şekilde sürüyor. Bölgeye yüzlerce arama-kurtarma ve yardım personeli ile gerekli araç-gereçler sevk edildiği açıklandı.

En büyüğü, 5,3 olmak üzere 97 artçı sarsıntının olduğu açıklandı. Önümüzdeki 1 hafta-10 gün hissedilir artçıların süreceği kaydedilerek, hasarlı binalara girilmemesi uyarısı yinelendi.

Diğer yandan, sosyal medyada yer alan bilgi kirliliğine karşı vatandaşların dikkatli olması, uzman ve resmi kurum açıklamalaının dışında bilgilere ve fotoğraflara itibar edilmemesi gerektiği uyarısında bulunuldu.

Bu bilgiler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun son açıklamalarına dayanarak yapılmıştır. Gelişmeler oldukça güncellenecektir... 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ELAZIĞ'DA, YIKICI, DEPREM...,
Yorumlar
Haber Yazılımı