Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 19:30
 
Başkan Ertuğrul, Delege Seçimlerini değerlendirdi
CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğ Ertuğrul, devam eden delege seçimleri süreciyle ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulundu.
SİYASET Haberi
Başkan Ertuğrul, Delege Seçimlerini değerlendirdi

Çilek Haber -  CHP Genel Merkezi tarafından Ekim 2019'da Karadeniz Ereğli CHP İlçe Başkanlığına atanan Eylem Ertuğrul, 19 Kasım 2019 Salı, Sarıkorkmaz ve Akarca  Mahalleleri ile başlayan 20-23 Kasım arasında çeşitli mahallelerde gerçekleştirilen ve son olarak 23 Kasım Cumartesi Bağlık Mahallesi Delege seçimleriyle ilgili bilgiler verdi.
 
Seçim takvimine değinen CHP İlçe Başkanı Ertuğrul, yoğun bir sürecin içerisinde olduğu olduklarını, kongre sürecinin ilk basamağı olan delege seçimlerinin belirlenen takvim sücesiyle genellikle uyumlu şekilde sürdüğünü ifade ederek, şu bilgileri aktardı:   
 
"Olağan kongre sürecimizin ilk basamağı olan mahalle delege seçimlerine 19 Kasım itibariyle başladık. 23 Kasım Cumartesi'de en büyük mahallelerimizden biri olan Bağlık Mahallesi'nin delege seçimlerini gerçekleştirdik. Önemli bir delege sayısı vardı. Toplam 42 delege sayısı mevcuttu. Şeffaf ve demokratik bir ortamda tüzüğe uygun bir şekilde oylarını kullandılar. İki liste yarıştı. Sonuçta bu işin kazananı Cumhuriyet Halk Partisidir. İki listede de çok değerli partiye emeği geçen kişiler var. Hayırlı olmasını diliyoruz. Her iki listedeki partililerinde, partimiz için ortak hedefler uğruna özverili şekilde çalışacakları düşüncesine sahip olduklarınainanıyorum. Delege seçim süreçlerimiz devam ediyor. Mahalle delege seçimleri bittikten sonra  ilçe kongresini ardından il kongresi gerçekleştirilecek daha sonra da kurultay süreci gelecek. Mümkün olan her yerde ortak mutabakat üzerinden gitmeye çalışıyoruz. Ortak mutabakat sağlanamayan yerlerde sandık seçimleri ile delegelerimiz belirleniyor. Parti tabanımızın iradesini delege seçimlerine yansıtmaya çalışıyoruz. Partimiz ve milletimiz adına hayırlı olmasını diliyoruz."
 
BAĞLIK MAHALLESİ DELEGE ADAYLARI
1 HİKMET UZUNER
2 HAKİME TUNÇER
3 ZÜLFİYE RUHSEVEN GÜLER
4 UĞUR LİKOĞLU
5 ERSUN UZUN
6 KEMAL TURAN
7 TÜRKAN ERYİĞİT
8 KORAY İŞERİ
9 NURETTİN ALKAN
10 ŞEREF KOCAMAN
11 BİROL ALAOĞLU
12 ERDOĞAN DEMİRKIRAN
13 KENAN HULKİ ERKUL
14 ASIM BOZKURT
15 DAVUT KEÇECİ
16 MAKSUT KORKMAZ
17 HAMİT ALKAN
18 HASAN UZALDI
19 BİRGÜL KALAYCI
20 MEHPARE KOÇ
21 HÜSEYİN ALTAY
22 MUAMMER BAŞAK
23 NACİ ALBAYRAK
24 NURCAN İNSAFOĞLU
25 TEMEL KARATAŞ
26 HÜSEYİN BALCI
27 MUHAMMET LİKOĞLU
28 ORHAN ERGÜN
29 SUNA DİLMEN
30 DENİZ DİREKÇİ ARKUN
31 İHSAN ÖZŞEKER
32 MUSA ÖZDEMİR
33 HASAN EŞİTMEZ
34 ÇETİN KIZILKUŞ
35 NURTEN YALÇIN
36 HAVAGÜL AKKAYA
37 RAMAZAN HIRÇIN
38 ALİ KURT 
39 TURGAY ANATACA
40 OSMAN ZEKİ ERBAHAN
41 MEHMET CEM DİP
42 KEMAL BAYTEKİN
Kaynak: (ÇİLEK HABER GAZETESİ) - ÇİLEK HABER GAZETESİ Editör: ATİLLA YAMAN
Etiketler: Başkan, Ertuğrul,, Delege, Seçimlerini, değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı