Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 18:44
 
Allah'ım sen bizleri koru....
Allah'ım sen bizleri koru....
GÜNDEM Haberi
Allah'ım sen bizleri koru....

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Korubaşı mahallesinde yasak olmasına rağmen yapılan düğün kameraları yansıdı. Düğünde ortaya çıkan görüntü sosyal medya da tepkilere neden oldu.  Düğün sahibine 3 bin 190 lira para cezası kesilirken, aynı zamanda da Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi. 

Vaka sayısının 450’yi geçtiği, günde 15-20 vakanın görüldüğü son 15 günde 6, sürecin başından bu yana 10 kişinin hayatını kaybettiği Ereğli’de dün gece bir mahallede yapılan düğün etkinliği bu kadarına da pes dedirtti.

Kalabalık ortamın içerisinde düğüne katılanların göbek attığı görüntüleri sosyal medyada gören vatandaşlar duruma tepki gösterdi. İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlara rağmen yapılan düğün etkinliğinde maskesiz ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı dikkatlerden kaçmadı. 
Vatandaşlar kurallara uymayan davetlileri ‘Korona yayar’ olarak nitelendirdiler. 

Diğer yandan söz konusu düğün ile ilgili olarak gerekli tutanakların hazırlandığı ve düğün sahibine idari yaptırım olarak 3 bin 190 lira ceza kesilirken, düğün sahipleri hakkında da Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: ATİLLA YAMAN
Etiketler: Allah'ım, sen, bizleri, koru....,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı