Haber Detayı
12 Eylül 2020 - Cumartesi 02:10
 
200 Personel Alınacak.
Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, süreli dönem (9 ay) çalışma personeli müracaatlarının yarın (12 Eylül) başlayacağı bildirildi.
GÜNDEM Haberi
200 Personel Alınacak.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, süreli dönem (9 ay) çalışma personeli müracaatlarının yarın (12 Eylül) başlayacağı bildirildi.


İlçe Milli eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 140 temizlik, 60 güvenlik olmak üzere 200 görevlinin alınacağı başvurular 16 Eylül’e kadar devam edecek.


Başvuruların sadece internet üzerinden “https//esube.iskur.gov.tr” adresinden yada “Alo 170” numaralı çağrı Merkezi aracılığı ile yapılabileceği anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:


“Kurum Birimlerinden ve Hizmet noktalarından başvuru kabul edilmeyecektir. Başvurular İlçe bazında kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) yer alan ikamet adreslerine göre alınacaktır. Başvurular sonrası işe alınacak adaylar noter kurası ile belirlenecektir. Kuralarda sadece Milli Eğitim yetkilileri ve Noter hazır bulunacak olup, katılımcı kabul edilmeyecektir.


ADNKS’ye göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak, ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin bekar ve çocuksuz bir kişi için hesaplanan net tutarının bir buçuk katını aşması halinde, söz konusu adreste oturan kişiler Toplum Yararına Programlara (TYP) katılmayacaktır. (2020 yılı için 3 bin 480 lira. Her haneden sadece bir kişi TYP katılımcısı olabilecektir.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: ATİLLA YAMAN
Etiketler: 200, Personel, Alınacak.,
Yorumlar
Haber Yazılımı