Haber Detayı
09 Şubat 2020 - Pazar 20:12
 
12'nci Gönüllü İtfaiyeci eğitimleri başlıyor
Karadeniz Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından 10 senedir gerçekleştirilen Gönüllü İtfaiyeci Eğitimlerinin 12’ncisi 16 Şubat 2020 tarihinde başlayacak.
EĞİTİM Haberi
12'nci Gönüllü İtfaiyeci eğitimleri başlıyor

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı Ereğli İtfaiyesi Arama Kurtarma Derneği (ERİDAK) tarafından 2010 yılında başlatılan Gönüllü İtfaiyeci kursunun kontenjanı tamamlandı.

9 Şubat Pazar saat 16.00’da ERİDAK’ın Murtaza Mahallesinde Cumhuriyet Halk Evlerindeki yerinde tanışma ve ön bilgi toplantısı düzenlendi. Yaklaşık 40 dakika süren ve 40 kursiyerin yer aldığı toplantı da, İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, Gönüllü İtfaiyecilik ve eğitim aşamaları ile ilgili bilgilendirme yaptı.  

 

İlçede yüzlerce gönüllü itfaiyeci olduğuna dikkati çeken Ateş, profesyonel kişilerce hayati öneme sahip eğitimlerin yanı sıra, doğa yürüyüşleri ve kamp aktivitelerinin de gerçekleştirildiğini kaydetti.

 

Yangın, sel, deprem afetleri ve ilk yardım konusuna teorik ve uygulamalı eğitimlerin hafta da bir Pazar günü verileceğini, eğitimlerin Nisan sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

 

Bu arada, Gönüllü İtfaiyeci adayları, ev hanımları, öğrenciler, gazeteciler, bazı belediye ve çeşitli kurumlarda çalışanlardan oluşuyor.

 

Diğer yandan, tanışma ve bilgilendirme toplantısında itfaiye amiri ve daha önceki gruplarda yer alan bazı gönüllü itfaiyecilerde yer aldı.

Kaynak: (ÇİLEK HABER GAZETESİ) - ÇİLEK HABER GAZETESİ Editör: ATİLLA YAMAN
Etiketler: 12'nci, Gönüllü, İtfaiyeci, eğitimleri, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı