Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 20:41
 
12 kilometre yürüdüler
Karadeniz Ereğli ilçesinde, öğretmenler, öğrenciler ve veliler “Doğa Yürüyüşü” nde bir araya geldiler.
YAŞAM Haberi
12 kilometre yürüdüler

Kdz. Ereğli’de, 19 Kasım Salı, saat 09.00’da, Karadeniz Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde buluşan öğretmen, öğrenci ve velileri muhteşem doğası ile cezbeden “Ölüce Feneri” mevkiine Trekking ( Doğada yapılan hafif tempolu, inişli-çıkışlı yürüyüş) gerçekleştirdiler. 


Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bilgisi dahilinde, Trekking konusunda profesyonel olan Alpay Çiftci rehberliğinde yapılan doğa yürüyüşüne 55 kişi katıldı. 


Saat 09.30’da, Mesleki ve Teknik Lisesi bahçesinden başlayan yürüyüşte, Kemer mevkiinin geçilmesinin ardından inişli-çıkışlı parkurlar ve sonbaharın güzellikleriyle renklenen patika yolların kenarlarındaki ağaçlar katılımcılara muhteşem görsellikler sundu. Doğa Severler, patika yollarda, ormanın içinde ve deniz ile yeşilin kavuştuğu koylarda bol bol fotoğraf çektirdiler, öz çekim (selfie) yaptılar. Yaklaşık 2 saat süren hafif tempolu yürüyüşün ardından Ölüce Feneri mevkiine ulaşıldı. 

 

Denizle yeşilin bir arada olduğu alanda yaklaşık yarım saat verilen molanın ardından aynı güzergahtan dönüşe geçildi. 
Öte yandan, Yukarı Kemer Mahallesinde evi bulunan İsmail Sevinç ve ailesi Trekking dönüşünde, yürüyüşte yer alanları mandalina ağaçlarının yer aldığı evinin bahçesinde ağırlayarak çeşitli ikramlarda bulundu.  Burada verilen 20 dakikalık molanın ardından Sevinç Ailesine teşekkür edildi. Yaklaşık 12 kilometrelik etkinlik, Mesleki ve Teknik Lisesi’nin önünde sona erdi.

 

BÖYLESİ İLK DEFA OLDU
Öğretmen ve aynı zamanda Trekkingci Alpay Çiftci, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında uygulanmaya başlayan ve Kasım ayında başlayan ara tatil döneminde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bilgisi dahilinde ilk defa, öğretmenler, öğrenciler ve velilerden oluşan bir Doğa Yürüyüşü düzenlendiğini söyleyerek; “20 senedir her mevsim hafta sonları gruplar halinde yürüyüşler yapıyoruz.

 

Öğretmen, veli ve öğrencilere özel doğa yürüyüşünü ilk defa yaptık. Yaklaşık 60 katılım oldu. Gruptakilerin yaklaşık yarısı ilk defa doğa yürüyüşüne katıldıklarını ve çok memnuniyetlerini ifade ettiler. Hafta sonları ile birlikte 9 gün olan ara tatil döneminde doğal bir anıya imza attık. Yıllardır Ereğli’de yaşayanların bile görmedikleri yerler mevcut. Hava koşullarının uygun olduğu zamanlarda sosyal medya ve whatsApp hattı üzerinden duyurular yaparak bu tür yürüyüşleri organize ediyoruz. Ayrıca, Herkül Doğa ve Motor Sporları Kulübü Yöneticileri ile de doğayı seven, koruyan ve ciddi sağlık sorunu bulunmayan, gülen yüzünü de yanına alan herkese açık Doğa Gezginleri ile farklı güzergahlara aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Trekkinglerimiz devam edecek. İlçemizin doğal güzelliklerini keşfetmeyi gruplar halinde sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (ÇİLEK HABER GAZETESİ) - ÇİLEK HABER GAZETESİ Editör: ATİLLA YAMAN
Etiketler: 12, kilometre, yürüdüler,
Yorumlar
Haber Yazılımı